rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - październik 2010


W Katowicach przygotowywana jest zaskakująca koalicja !

W "Polska-The Times Dziennik Zachodni" dnia 27 października 2010 roku napisano :

"Przed wyborami wszyscy chcą autonomii Śląska" .

To zdanie bardzo mnie zadziwiło, bo od lat jestem przeciwnikiem RAŚ, a zatem pisanie : "wszyscy" jest delikatnie rzecz ujmując manipulacją dziennikarską.

Ciekawe, że "Dziennik Zachodni" nie raczył przytoczyć opinii odmiennych od twierdzeń zaprzezentowanych na jego stronie "Fakry 24" .

Sam tytuł artykułu : "Gdy walczą o miejsca w Śląskim sejmiku, mówią jednym głosem" jest czystą demagogią, jednak niektóre zamieszczone cytaty z wypowiedzi lokalnych liderów mogą budzić niepkój zwłaszcza na Podbeskidziu, w Zagłębiu, oraz w Częstochowie.

Kandydatka PiS ( cytuję z w/w artykułu ) planuje : "szeroka prośląska koalicja w sejmiku", a potem..."zadeklarowała wsparcie dla usamodzielnienia Ślaska" .

Lider listy PSL zadeklarował : "jeśli zostanę marszałkiem, zamierzam zrobić swym zastępcą Jerzego Gorzelika" !

Jedynka PO obiecuje : "lobbing w Sejmie na rzecz przyjęcia ustawy aglomeracyjnej" .

Warto w tym miejscu przypomnieć, że takie miasta jak Bielsko-Biała, Cieszyn, Częstochowa czy Żywiec są poza tą, planowaną aglomeracją !

Szef SLD z kolei postuluje : "Rozsądną decentralizację i usamodzielnienie regionu" .

Najbardziej znany naukowiec Uniwersytetu Ślaskiego Jerzy Gorzelik : "zaproponował wszystkim wypisanie deklaracji członkowskich do RAŚ" oraz obiecał ...."Autonomia do 2020 roku i nowy statut organiczny dla województwa..."

Inicjatorem całego spotkania był jeden z politologów Uniwersytetu Ślaskiego, który ocenił debatę jako..."świetna i rzeczowa" .

Dopóki o autonomii Śląska mówił tylko RAŚ można było twierdzić, że jest to mało znacząca mniejszość, ale w sytuacji kiedy Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość oraz SLD zaczynają oficjalnie popierać pomysły autonomistów, a przedstawiciel PSL deklaruje, że uczyni prezesa Rucha Autonomii Ślaska wicemarszałkiem województwa, to groźba uczynienia z Górnego Ślaska nowego Kosowa staje się już coraz bardziej realna !

Oświadczam publicznie, że jestem przeciwnikiem autonomii Śląska i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby do tego nie dopuścić .

Rajmund Pollak

2010-10-28 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)


Za czasów RWPG istniała doktryna Breżniewa o ograniczonej suwerenności krajów socjalistycznych. Oznaczało to realne zagrożenie interwencją Armii Czerwonej dla każdego kraju, członka RWPG, który chciałby zejść z drogi "socjalistycznego rozwoju i internacjonalizmu komunistycznego".

Na bazie tej właśnie doktryny, dokonano inwazji na Czechosłowację w 1968 roku. Generał Jaruzelski ogłosił stan wojenny w Polsce 13 grudnia 1981 roku również dla ochrony interesów oligarchii komunistycznej PRL-u i wierności sowieckiej Rosji.

Gdy ZSRR zbankrutował i uległ rozpadowi, a Polska weszła w struktury Unii Europejskiej, to doktryna Breżniewa znalazła się na śmietniku historii, jednak Rosja wcale nie zrezygnowała z odbudowy swoich mocarstwowych wpływów.

Po okresie pieriestrojki, KGB powróciło do władzy gdy prezydentem Rosji został Władimir Putin, który zadbał o zachowanie swoich wpływów również za kadencji aktualnego prezydenta Dimitrija Miedwiediewa.

Warto przypomnieć kilka faktów z jego życiorysu: Dnia 15 lutego 2000 Dymitr Miedwiediew stanął na czele sztabu wyborczego W. Putina. Dnia 3 czerwca 2000 na mocy rozporządzenia W. Putina został pierwszym zastępcą szefa Administracji Federacji Rosyjskiej. Dnia 30 czerwca 2000 na corocznym zebraniu akcjonariuszy Gazpromu został przewodniczącym rady nadzorczej kompanii w miejsce Wiktora Czernomyrdina. W kwietniu 2001 r. został szefem utworzonej przez W. Putina grupy roboczej do spraw liberalizacji rynku akcji Gazpromu. W październiku 2001 r. Miedwiediew został przedstawicielem prezydenta w Radzie Nadzorczej Narodowego Banku. Dnia 30 października 2003 r. został szefem Administracji Prezydenta w miejsce A. Wołoszyna. W kwietniu 2004 r. został członkiem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Dnia 14 listopada 2005 r. ogłoszono, ze D. Miedwiediew został pierwszym zastępcą Premiera Federacji Rosyjskiej.

Od tego momentu przestał piastować urząd szefa Administracji Prezydenta.

Zatem nie ma żadnych wątpliwości, że Miedwiediew zawdzięcza swoją karierę polityczną byłemu funkcjonariuszowi KGB, a jego praca w Gazpromie miała dalekosiężne cele, gdyż zapoznał się z całą infrastrukturą przesyłu gazu z Syberii do Europy Zachodniej i stopniem uzależnienia całej UE od rosyjskich surowców energetycznych.

Na bazie tej wiedzy, docent dr prawa wraz z agentem KGB opracowali nową doktrynę ograniczonej suwerenności gazowej klientów Gazpromu.

W maju 2006 r. obecny prezydent Rosji stanął na czele komisji do spraw rozwoju środków masowego przekazu. Przewodniczył również Funduszowi Wspomagania Olimpijczyków Rosji.

Gazowa doktryna Putina i Miedwiediewa jest znacznie bardziej niebezpieczna dla przyszłości Polski aniżeli doktryna Breżniewa !

Doktryna Breżniewa była powszechnie potępiona przez wolny świat, do którego należały m.in. Anglia, Francja, RFN, Włochy, Austria, Belgia, Hiszpania, Portugalia i oczywiście USA.

Za czasów żelaznej kurtyny, doktryna dominacji rosyjskich kończyła się w zasadzie na żelaznej kurtynie i nie sięgała poza mur berliński.

To co nigdy nie udało się żadnemu sekretarzowi Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego, udaje się teraz Putinowi i Miedwiediewowi.

Najpierw Rosja rozbiła w gruzy jedność europejską projektem gazociągu pod Bałtykiem- Nord Stream z Rosji do Niemiec. Rura będzie ułożona tak płytko, że może zablokować większym statkom dostęp do portu w Świnoujściu.

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder zgodził się objąć stanowisko przewodniczącego rady nadzorczej konsorcjum budującego gazociąg pułnocny pod Bałtykiem z pominięciem terytorium Polski. Taka demonstracja politycznej uległości RFN wobec Rosji nie mogła być przypadkowa, lecz raczej stanowi nieformalną zgodę zjednoczonych Niemiec na gazową doktrynę Putina i Miedwiediewa.

Rozlegajace się coraz częściej z Francji, Niemiec i Belgii nawoływania do przyjęcia Rosji do UE są dowodem skrajnego serwilizmu niektórych elit Brukseli .

W USA natomiast, niektórzy politycy postulują przyjęcie Rosji do NATO.

W momencie kiedy Rosja zostanie przyjęta do NATO lub do UE, nastąpi następny etap doktryny gazowej, który już przeżyliśmy na własnej skórze w czasie zabiorów i w czasach RWPG, a Putin z Miedwiediewem będą już wtedy niepodzielnie rządzili całą Euro-Azją !

Rajmund Pollak

Post scriptum :

Warto wiedzieć jak się nazywa aktualny wiceprezes koncernu GAZPROM : jest to Aleksander Miedwiediew !


2010-10-27 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Mieszkańcy Podbeskidzia mają prawo wiedzieć kto kryje się za... Autor: (dk) ! Jeżeli jest to nieoficjalna rubryka kogoś z Urzędu Miasta, to nie można tego nazywać blogiem i powinno się wprost napisać, że ktoś wpadł na genialny pomysł, aby pod pozorem blogerstwa reklamować sukcesy inwestycyjne aktualnych władz.

Sprawa ma również pewien aspekt prawny, bo jeżeli informacje o inwestycjach byłyby firmowane przez Urząd Miasta Bielska-Białej, to każdy nowy wpis powinien być podpisany przez osobę odpowiedzialną za tę dziedzinę lub osobę posiadającą pełnomocnictwa Przezydenta Miasta.

Wówczas każda taka informacja miałaby charakter oficjalny i możliwe byłoby powoływanie sie na nią we wszelkich postępowaniach administracyjnych.

Blogi mają charakter głównie publicystyczny i jeśli w informacjach pt.: "Inwestycje w Bielsku-Białej" są jakiekolwiek nieścisłości lub błędy, to mieszkaniec naszego miasta nie ma podstaw prawnych zaskarżenia takich spraw do Wojewody lub NSA, gdyż informacja blogera nie jest równoznaczna z decyzją UM.

Tłumaczenie, że bloger ukrywa tożsamość, bo obawia się o swoją pracę można włozyć w tym przypadku między bajki, gdyż przedstawiane mapki, szkice, oraz opisy mają taki stopień szczegółowości, że władze miasta i tak doskonale wiedzą kto się kryje pod literami "dk" i skoro nikt z Zarządu Miasta nie protestuje, to oznacza milczące przyzwolenia na publikacje !

Moim zdaniem tej rubryki nie powinno się zaliczać do blogów !

Zatem pytam publicznie :

Komu potrzebna jest ta dwuznaczność i te niedopowiedzenia ?

Rajmund Pollak

2010-10-26 | Dodaj komentarz
bogdanborgosz
2010-10-26 10:40:43
Oceniam, ze nie jest pracownikiem Ratusza, te informacje są jawne tylko trzeba się wysilić aby do nich dotrzeć. Mnie osobiście anonimowość tego autora nie przeszkadza (dopóki nie wstawi błędów). Nie widzę też we wpisach na blogu "inwestycje" żadnych form autoreklamy Ratusza. Np. Magazyn Ratuszowy unika szczegółów, popełnia drobne błędy celem wygładzenia czy ocieplenia wizerunku, czasem wręcz ocieka miodem.
freeboy
2010-10-27 00:41:40
Ty jesteś jedyną mądrością i autorytetem, a nawet jesteś jednoosobową społecznością miasta i podbeskidzia i jeśli się czegoś domagasz, to społeczeństwo sie domaga. Ale nazwę własną prawdziwego Polaka pisze się przez jedno "L".
Rajmund Pollak
2010-10-27 10:34:14
@ freeboy W przeciwieństwie do "freeboya" nie wstydzę się własnego nazwiska ani nie ukrywam za pseudonimem. Polskość mierzy się czynami i postawą, a nie ilością poszczególnych liter w nazwisku. Jeśli nie jesteś zwyczajnym tchórzem, to przedstaw się prawdziwym swoim imieniem i nazwiskiem. Zapytaj też swoich rodziców czy do osoby starszej od ciebie prawdopodobnie o ponad 25 lat należy zwracać się per "Ty" ?

22 pażdziernika odwiedziłem salę Sejmu Śląskiego i jakież było moje zdziwienie, gdy zobaczyłem, że nie obradują tam radni, lecz działacze PZPN .

Dowiedziałem sie od aktualnego Przewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego, że sala została wynajęta przez Urząd Wojewódzki Okręgowemu PZPN, aby tam świętowali swój jubileusz 90 lecia !

Czy traktowanie sali obrad Sejmiku Województwa Śląskiego jako lokalu, który się wynajmuje innym organizacjom w przerwach między sesjami, nie umniejsza czasem rangi samorządu ?

Zastanawiałem się co ma wspólnego PZPN z samorządem wojewódzkim, ale gdy dojrzałem na sali Marszałka Województwa Bogusława Śmigielskiego i byłego marszałka Michała Czarskiego, oraz kilku innych samorządowców, to doszedłem do wniosku, że Polski Związek Piłki Noznej zajmuje się nie tylko sportem, ale działa bardzo blisko polityki.

Na żadnej sesji Sejmiku Woj. Śl. nie widziałem tylu dziennikarzy ilu spotkałem na tej samej sali w trakcie obchodów 90 lecia śląskiego okregu PZPN !

Nasunęła mi sie natychmiast refleksja, że być może troska niektórych samorządowców o poziom pilki noznej wynika z troski o głosy kibiców piłkarskich ???

Biorąc pod uwagę miejsce naszej reprezentacji piłkarskiej w rankingach światowych, ciekawy jestem z jakich partii politycznych bedą startowali w obecnych wyborach zwolennicy aktualnych wladz PZPN ?

Rajmund Pollak

2010-10-24 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Komentarzy (2)

Anna Solidarność .

  


Kilka dni temu odbyło się w Bielsku-Białej spotkanie z historykiem Sławomirem Cenckiewiczem, na którym przedstawił najnowszą książkę poswięconą Annie Walentynowicz pod tytułem "Anna Solidarność".

Dla mnie osobowość Anny Walentynowicz jest szczególnie bliska, bo można śmiało powiedzieć, że miała ona znacznie więcej zasług dla "Solidarności", aniżeli Lech Wałęsa.

Była przeciwnikiem okrągłego stołu i za swoją niepokorność została przez karierowiczów związkowych i graczy politycznych wykluczona z głównego nurtu medialnych bohaterów, których pokazywano w telewizji jako najodważniejszych autorów przemian.

Demaskowała prawdziwe oblicza: Lecha Wałęsy, Mieczysława Wachowskiego, Adama Michnika i wielu innych postaci z pierwszych stron gazet.

Nazywała rzeczy po imieniu i krytykowała nie tylko zmiany statutu "Solidarności", ale przede wszystkim karierowiczów, którzy na plecach prawdziwych opozycjonistów dochodzili do władzy i sobie tylko przypisywali wszelakie zasługi.

Poległa w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010roku w drodze do Katynia.

Każdy kto chce więcej się dowiedzieć o życiu i działalności Anny Walentynowicz powinien koniecznie przeczytać książkę Sławomira
Cenckiewicza pt.: "Anna Solidarność"


Dodam jeszcze jedną ważną wiadomość:

Jury Konkursu „Książka Historyczna Roku" o nagrodę im. Oskara Haleckiego zakwalifikowało do III etapu Konkursu po 10 książek w dwóch kategoriach: najlepsza książka naukowa opisująca losy Polski i Polaków w XX wieku oraz najlepsza książka popularnonaukowa poświęcona historii Polski w XX wieku.

Wśród nich, w kategorii książek naukowych, znalazła się praca

Sławomira Cenckiewicza „Anna Solidarność. Życie i działalność Anny Walentynowicz na tle epoki (1929-2010)", Zysk i S-ka Wydawnictwo, Poznań 2010.

Anna Solidarność

Wyniki konkursu zależą od czytelników, którzy oddają swój głos za pośrednictwem poczty elektronicznej

Głosowanie rozpoczęło się 4 października 2010 r.

Przekonaj przyjaciół i znajomych do poparcia i oddania głosu na książkę Sławomira Cenckiewicza.

Zróbmy to dla naszej kochanej pani Ani - Anny Solidarność, a przy okazji wesprzyjmy niezależnego historyka, który ma odwagę podejmować ważne i groźne dla wielu tematy badawcze.

Aby zagłosować w konkursie trzeba wybrać książki z obu kategorii - książka naukowa i książka popularnonaukowa.

Tylko wówczas oddacie ważny głos!

http://www.ksiazkahistorycznaroku.pl/Szczegóły na temat sposobu głosowania:

www.ksiazkahistorycznaroku.pl/

Ja już zagłosowałem na książkę : "Anna Solidarność" !Rajmund Pollak

2010-10-20 | Dodaj komentarz
gość
2010-10-20 13:22:42
Zapomniał Pan dopisać że jednym z organizatorów w/w konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej.
Rajmund Pollak
2010-10-20 17:57:30
@ gość Dziekuję za cenne uzupełnienie informacji .

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 532992
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała